قیمت دوربین نقشه برداری لایکا

اگر در زمینه های عکاسی نقشه برداری فعالیت کرده باشید و یا با دوربین های شکاری کار می کنید قطعا نام برند لایکا برای گوش شما آشنا بوده است اما تا به حال درباره ی کمپانی لایکا و سرگذشت آن از تولید اولیدن دوربین تا رسیدن به تولید بهترین دوربین های نقشه برداری لایکا چیزی شنیده یا خوانده اید . « لایکا » یک کمپانی آلمانی است که در زمینه ی تولید انواع دوربین های عکاسی و دوچشمی و میکروسکوپ و همچنین اما ابتدای فعالیت این کمپانی به تولید لنزهای شیشه ای و تلسکوپ برمی گردد . از بنیان گذاران این کمپانی آقای ارنست لیتز را می توان نام برد و نام این برند نیزترکیبی از سه حرف اول نام خودش و کلمه ی دوربین است و همانطور که از نام این کمپانی پیداست محصولات این کمپانی به صورت تخصصی به انواع دوربین ها محدود می شود . این کمپانی با روند که برای تولید بهترین دوربین ها در همه ی زمینه ها داشته است تاثیر بسیار زیادی بر روی پیشرفت و توسعه ی صنعت اپیک داشته است. این کمپانی به نوعی لقبBMW  دوربین ها را از آن خود کرده است . با بالا رفتن سطح علمی و پیشرفت فناوری دوربین های این برند نیز به روز رسانی شدند . با پیشرفت صنعت شهر سازی و نقشه برداری انواع جدید از دوربین ها به نام  دوربین های نقشه برداری لایکا به مجموعه ی محصولات این کمپانی اضافه شد. با گذشت سال های بسیار زیاد هنوز هم دوربین های نقشه برداری لایکا از بهترین ها در نوع خود هستند متقاضیان بسیار زیادی در سر تا سر دنیا دارند .

 

قیمت دوربین نقشه برداری لایکا

دیگر محصولات این کمپانی نیز از جمله دوربین های مینیمال لایکا با این که محصولاتی لوکس به شمار می آیند و قیمت بسیار بالایی دارد بسیار محبوب هستند و با طراحی بسیار جذابی که این کمپانی برای این مدل از دوربین ها در نظر گرفته است این دوربین را سلیقه ی کلکسیون دار های خاص پسند کرده است .

این برند با توانایی بسیار بالایی که از خود نشان داده است بسیاری از کمپانی های تولید کننده ی گوشی های همراه خواستار همکاری با این کمپانی شدند و این همکاری ها نام کمپانی لایکا را بار دیگر بر سر زبان ها انداخت .

کمپانی لایکا به عنوان اولین تولید کننده های دوربین های 35 میلی متری است در جهان شناخته می شود. این کمپانی دارای چهار زیر مجموعه اصلی است که هر کدام از آن ها تولید کننده ی اختصاصی از یک دوربین های میکروسکوپی و تجهیزات پزشکی و همچنین تجهیزات و دوربین های نقشه برداری لایکا است که با نام Leica Geosystems شناخته می شوند.  

از دوربین های نقشه برداری در ساخت و سازهای بسیار زیادی بهره می برند از جمله در تهیه ی نقشه های کاداستر پیاده کردن میخ کوبی های دقیق در راه سازی و سد سازی استفاده می شود .

فروشگاه اینترنتی آی تی اروند با توجه به دسترسی بدون واسطه ای که به بازار جهانی دارد توانسته دوربین های نقشه برداری لایکا را در سایت فروشگاه اینترنتی آی تی اروند موجود کرده است تا شما عزیزان بتوانید این محصولات را به صورت تک و عمده ثبت سفارش کنید .

اگر بخواهیم دوربین های نقشه برداری را به شما معرفی کنیم کافی است بدانید این دوربین ها به طور کلی مختصات نقاط را ارائه می دهد . تئوری ساخت این دوربین ها به این صورت است که با ساخت یک شبکه ی پیمایش می توانند مختصات نقاط را نسبت یه یک و یا چند نقطه ی دیگر ارائه دهند . برای مثال با قرار دادن یک نقطه خاص و تراز و سانتراژ کردن آن روی این نقطه می توان طول و زاویه این نقاط و با استفاده از روابط مرسوم در پیمایش مختصات تمام نقاط موجود در شبکه تعیین موقعیت را نسبت به این نقطه با مختصات معلوم ، محاسبه کرد .

البته از دوربین های نقشه برداری لایکا می توان برای اندازه گیری اختلاف ارتفاع بین دو نقطه نیز استفاده کرد. با توجه به این که کدام مدل از دوربین های نقشه برداری لایکا را انتخاب کنید می توانید زاویه ، طول و عرض و ارتفاع را اندازه بگیرید.

از انواع دوربین های نقشه برداری با کاربری متفاوت می توان دوربین های تراز یاب و همچنین دوربین های تئودلیت و دوربین های توتال استیشن را نام برد که از کاربردی ترین و معروف ترین مدل های دوربین های نقشه برداری به شمار می رود . در ادامه با ویژگی های هر کدام از این مدل ها و کاربرد های آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد .

دوربین های تراز یاب که به دوربین های نقشه برداری نیو نیز شناخته می شوند را برای اندازه گیری اختلاف ارتفاع بین دو نقطه استفاده می شوند . این دوربین دارای شاخص خط کش بلند است و نیاز به یک سه پایه بسیار محکم و با کیفیت دارند. دوربین های نقشه برداری لایکا از بهترین و محبوب ترین برند های دوربین های نقشه برداری است شما عزیزان می توانید انواع این دوربین ها را در فروشگاه اینترنتی آی تی اروند به صورت تک و عمده ثبت سفارش کنید .

از دیگر انواع دوربین های نقشه برداری تئودورنت هستند که به صورت تخصصی برای اندازه گیری زاویه های افقی و عمودی وبه طور کلی به دوربین های زاویه یاب شناخته شده اند . این مدل از دوربین های نقشه برداری لایکا این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد تا زوایای قائم و افقی بین دو امتداد را به راحتی اندازه گیری کنید .

دیگر مدل دوربین های نقشه برداری توتال استیشن است . این دوربین ها کاربری جامع تری دارند و برای ساخت سازه عملکردی بسیار عالی به کاربر ارائه می دهند . در واقع دوربین های توتال استیشن دارای دو نوع دیجیتال و اپتیکی است که مهندسان و نقشه برداران بزرگ همچنان از دوربین های اپتیکی استفاده می کنند . در واقع می توان گفت دوربین های توتال استیشن مدل ترکیب شده از دو مدل دیگر است . که می تواند به طور همزمان اندازه ، ارتفاع و فاصله ی افقی را اندازه گیری کند .

آن چیزی که بر هیچ کس پوشیده نیست این است که برای نقشه برداری استفاده از دوربین های نقشه برداری لایکا بهترین گزینه است چرا که با استفاده از برنامه های نرم افزاری که به کاربر ارائه می دهد می توان دقیق ترین نقشه ها را در کمترین زمان ممکن تهیه کرد .